امروز : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ برابر با 21 ,February , 2018

اخبار مهم روز
  • 08 مرداد, 1394
  • نوشته شده توسط  mehrad

آیین نامه جمع آوری و استنادپذیری ادله الکترونیکی

فصل اول : تعاریف

ماده1-واژه ها و اصطلاحات بکار برده شده در این آیین نامه در معانی زیر بکار می رود:
الف- ارائه دهندگان خدمات دسترسی: اشخاصی هستند که امکان ارتباط کاربران را با شبکه های رایانه ای یا مخابراتی و ارتباطی داخلی یا بین المللی یا هر شبکه مستقل دیگر فراهم می آورند از قبیل تامین کنندگان، توزیع کنندگان، عرضه کنندگان خدمات دسترسی به شبکه های رایانه ای یا مخابراتی.
ب- ارائه دهندگان خدمات میزبانی: اشخاصی هستند که امکان دسترسی کاربران به فضای ایجاد شده توسط سامانه های رایانه ای، مخابراتی و ارتباطی تحت تصرف یا کنترل خود را به کاربران واگذار می کنند تا راسا یا توسط کاربر متقاضی، داده های رایانه ای را جهت نگهداری، انتشار، توزیع یا ارائه در شبکه های داخلی یا بین المللی یا هر منظور دیگر ذخیره یا پردازش کنند.
ج- ارائه داده های الکترونیکی: عبارت است از در اختیار قراردادن تمام یا بخشی از داده های حفظ یا نگهداری شده توسط ارئه دهندگان خدمات دسترسی یا میزبانی یا اشخاصی که داده ها را تحت تصرف یا کنترل دارند.
د- جمع آوری ادله الکترونیکی: فرایندی است که طی آن ادله الکترونیکی به تهایی یا به همراه سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده، نگهداری، حفظ فوری، تفتیش و توقیف و شنود می شوند.
ه- زنجیره حفاظتی: مجموعه اقداماتی است که ظابط دادگستری و سایر اشخاص ذیصلاح به منظور حفظ صحت،تمامیت،اعتبار و انکار ناپذیری ادله الکترونیکی با بکارگیری ابزارها و روشهای استاندارد در مراحل شناسایی،کشف،جمع آوری،مستند سازی،تجزیه و تحلیل و ارائه آنها به مراجع مربوط به اجرا در آورده و ثبت می کنند، به نحوی که امکان ردیابی آنها از مبدا تا مقصد وجود داشته باشد.
و- شنود: عبارت است از هرگونه دستیابی به محتوای در حال انتقال ارتباطات غیر عمومی در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی با استفاده از سامانه ها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مربوط.

دانلود کنید.

428 بازدید
رای دادن به این مورد
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Loading...
منتشر شده در آیین نامه ها
کد خبر: 200
برچسب زدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت