امروز : سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۷ برابر با 24 ,April , 2018

اخبار مهم روز
  • 02 شهریور, 1394
  • نوشته شده توسط  mehrad

دیدار اعضای هیأت مدیره انجمن تجارت الکترونیک استان با مهندس فغفوری ریاست محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت استان

به گزارش روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، ظهر دیروز اعضای هیئت مدیره انجمن تجارت الکترونیک استان زنجان مرکب از جناب آقای دکتر مهدی بازرگانی رئیس انجمن، جناب آقای مهندس نیما ظهیریان نائب رئیس انجمن و نیز آقایان دکتر قنبری و امیرحسین جمیلی از دیگر اعضای محترم هیئت مدیره با حضور در دفتر مهندس فغفوری رئیس محترم سازمان با ایشان دیدار و در خصوص مسائل مربوط به حوزه تجارت الکترونیک گفتگو و تبادل نظر کردند.
در ابتدای دیدار جناب آقای دکتر بازرگانی ضمن تشریح چرایی و دلیل تشکیل انجمن در استان به ذکر شمه ای از مراحل تشکیل انجمن از ابتدا تا مرحله ثبت نهایی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پرداختند. ایشان در ادامه بیانات خود با اشاره به سهم یک درصدی استان زنجان از GDP کشور اشاره و با ناکافی دانستن این رقم نسبت به مساحت و جمعیت استان و با انجام مقایسه ای آماری با استانهای مشابه اعلام نمودند که این فاصله می تواند با توجه و جذب سرمایه گذاری در حوزه تجارت الکترونیک جبران شده و حتی شاهد افزایش سهم استان در تولید ناخالص ملی کشور نیز باشیم.
در ادامه جلسه مهندس ظهیریان با اشاره به شرایط خاص کشور در دوران پساتحریم و همچنین ارزش یافتن روزافزون خدمات و مبادلات الکترونیکی در کشور، توجه به فراهم ساختن زیرساختهای لازم در صنایع الکترونیک و دانش بنیان را خاطرنشان ساخته و اشاره نمودند که با توجه به پتانسیل عظیم استان از نقطه نظر دارا بودن نیروی انسانی کارآمد و صاحب دانش در این حوزه می توان حرکتهای بزرگ و ماندگاری در عرصه تجارت الکترونیک انجام داد.
دکتر قنبری عضو دیگر هیئت مدیره با اشاره به عقب افتادگی بخش های مختلف صنعت و معدن کشور در اثر ضعف بنیادی در دانش تجاری اشاره و یادآور گردیدند که تجارت الکترونیک می تواند با ظرفیتهای ویژه ای که ایجاد می نماید به ارزش آفرینی در حوزه تولید منجر گردد.
آقای امیرحسین جمیلی نیز ابراز امیدواری نمودند که با حمایت دو سویه اتاق بازرگانی و سازمان صنعت، معدن و تجارت و با توجه به پتانسیل نهفته در بخش خصوصی بتوان پروژه های ماندگاری را در حوزه تجارت الکترونیک به انجام رسانید.
مهندس فغفوری پس از استماع سخنان اعضای هیئت مدیره انجمن ضمن تبریک تشکیل انجمن، ابراز امیدواری نمودندکه این تشکل با کار و کوشش اعضا تبدیل به تشکل نمونه ای در استان گردد و تأکید کردند که می بایست از روزمرگی و رخوت تشکل را به دور نگه داشت. ایشان ضمن حمایت همه جانبه از فعالیت انجمن اعلام آمادگی نمودند که از ظرفیتهای انجمن در تمامی سطوح مختلف استفاده نموده و پیشنهاد نمودند که اعضای هیئت مدیره انجمن با ریاست محترم دفتر تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت دیدار نموده و اولویتهای مورد نظر در این حوزه را از ایشان دریافت نمایند . ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گسترش تجارت الکترونیک در تمامی سطوح داد و ستد و کسب و کارهای کشور به اهمیت پرداختن به این مقوله اشاره و ابراز امیدواری نمودند که طی ماه های آتی با سرمایه گذاران صاحب نام کشور در جهت ورود به انجام سرمایه گذاری در استان در حوزه تجارت الکترونیک رایزنی های لازم صورت پذیرد.
در پایان دیدار اعضای هیأت مدیره ضمن سپاس از مهندس فغفوری نسبت به همکاری تنگاتنگ با سازمان و انجام پروژه های مشترک اعلام آمادگی نمودند.

http://zhim.ir/news/sanat-news/469-2015-08-23-06-24-38.html

830 بازدید
رای دادن به این مورد
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...Loading...
منتشر شده در اخبار > گفتگوها
کد خبر: 632
برچسب زدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت